برندهای برتر سال ۲۰۱۵

برندهای برتر سال ۲۰۱۵

بر اساس گزارشات رسمی در بین کمپانی های برتر جهان، نام چند شرکت فعال در زمینه تکنولوژی به چشم می خورد. کمپانی های اپل، گوگل، مایکروسافت و IBM حداقل قریب به ۵ سال است در بالای لیست برترین برندهای دنیا قرار دارند. این آمار نشانی از قدرت و تاثیر تکنولوژی بر مردم در مقیاس جهانی می باشد.

کمپانی های اپل و گوگل به دلیل سابقه درخشان و عملکرد عالی در طی سال های اخیر، هم چنان در بالای لیست برترین های ۲۰۱۵ قرار دارند. این دو کمپانی نامبرده در طی سه سال اخیر دارنده مقام اول و دوم در این لیست بوده اند به طوری که کمپانی اپل هم چنان در صدر قرار دارد.

سهام این شرکت ها در طی این سالها افزایش داشته است و محصولات آنها نقش بزرگی را در زندگی روزمره ما بازی می کند. بسیاری از این محصولات برای همگان آشنا می باشد که می توان در این بین به آیفون، سیستم عامل اندروید، مرورگر کروم، آی پد، سیری و … اشاره نمود.

شرکت های حوزه تکنولوژی دیگری در این لیست قرار گرفته اند که در این بین می توان به  Microsoft ،IBM ،Samsung ،Amazon ،Intel ،Cisco ،Oracle ،HP ،Facebook  eBay ،PayPal، Lenovo اشاره نمود.

مایکروسافت توانسته است جایگاه IBM در رده‌ی چهارم را از آن خود کند. همچنین سامسونگ همانند سال گذشته در رده‌ی هفتم قرار گرفته و آمازون نیز با صعود پنج پله‌ای در رده‌ی دهم قرار گرفته است. سایر‌ برند‌های موجود در ۱۰ جایگاه اول این لیست عبارتند از کوکاکولا، تویوتا، جنرال الکتریک و مک‌دونالد.

لنوو یکی از شرکت‌های تازه‌ وارد به این لیست است و با قرارگیری در جایگاه صدم در انتهای این رده‌بندی قرار دارد. پِی‌پَل نیز برای اولین بار با تصاحب رده‌ی ۹۷ در بین شرکت‌های حاضر در این رده‌بندی قرار گرفته است. برند‌های نینتندو و نوکیا نیز با افت زیاد ارزش روبرو شده و دیگر جایی در این لیست ندارند.

البته در کمال تعجب شرکت Alibaba در این لیست دیده نمی شود، در صورتی که این شرکت بسیار قدرتمند رد پای بزرگی از خود در حوزه اقتصادی به جای گذاشته است.

 
 
۱- اپل – Apple

 

01 - Apple Logo

 

 

۲- گوگل – Google

 

02 - Google Logo

 

 

۳- کوکا کولا -Coca Cola

 

03 - Coca Cola Logo

 

 

۴- مایکروسافت – Microsoft

 

04 - Microsoft Logo

 

 

۵- آی.بی.ام – IBM

 

05 - IBM Logo

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

0
هیچ نظری ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط