اتوبانی فقط برای دوچرخه سواری

اتوبانی فقط برای دوچرخه سواری

آلمانی‌‌ها با پیاده‌سازی ایده اتوبانی ( Autobahn واژه‌ای آلمانی است که از ترکیب Auto به معنای خودرو و « Bahn » به معنای مدار و مسیر به وجود آمده است) برای دوچرخه‌ها، بار دیگر تعریف نوینی از سیستم حمل‌ و نقل جاده‌ای ارائه داده‌اند.

آلمانی‌ها در حال ساخت اتوبانی صدکیلومتری هستند که تنها دوچرخه‌ها حق تردد در آن را خواهند داشت. خبر خوب برای عاشقان دوچرخه این است که تاکنون پنج کیلومتر از این اتوبان افتتاح شده است. این اتوبان از ده شهر مهم غربی همچون بوخوم، دویسبورگ و هام خواهد گذشت. اتوبان دوچرخه‌ها در امتداد خط ریلی مترو که در منطقه صنعتی روهر ساخته می‌شود، قرار دارد. بر اساس برآوردها حدود دو میلیون نفر از مردمی که در این منطقه زندگی می‌کنند، امکان دسترسی و استفاده از این اتوبان را خواهند داشت و به موجب آن روزانه پنجاه‌ هزار خودرو کمتر در اتوبان‌های آلمان تردد خواهند داشت.

 

01 - Autobahn

مسیر پنج‌ کیلومتری افتتاح‌شده از اتوبان دوچرخه‌ها در آلمان

02 - Autobahn

اتوبان دوچرخه‌ها در آلمان، ده شهر غربی این کشور را به هم متصل خواهد کرد.

03 - Autobahn

بخشی از این اتوبان در امتداد خط ریلی مترو که در منطقه صنعتی روهر ساخته می‌شود.

04 - Autobahn

با اتمام این اتوبان حدود دو میلیون نفر از مردم این منطقه می‌توانند با دوچرخه و خاطری ایمن به شهرهای اطراف سفر کنند.

یادداشت مترجم

واژه‌ اتوبان برای نخستین بار در سال ۱۹۳۲ – یعنی پیش از قدرت‌گیری نازی‌ها در نشریه‌ بنیاد HaFRaBa آمده است. وظیفه‌ این بنیاد فراهم کردن مقدمات لازم برای ساخت مسیری از هامبورگ (Ha) به بازل سوئیس (Ba) بود؛ مسیری که از فرانکفورت (Fra) می‌گذشت.

 

منبع: کجارو

0
هیچ نظری ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط