غذاها و نوشیدنی های خوشمزه کشور پرو

غذاها و نوشیدنی های خوشمزه کشور پرو

شاید یک روش برای شناخت بهتر فرهنگ‌ های جدید، امتحان کردن غذاهای محلی آنها باشد. در پرو که کشوری زیبا در آمریکای جنوبی و خانه‌ بخش‌هایی از جنگل آمازون و شهر زیبای ماچو پیچو است هم، نوشیدنی‌ ها و غذاهای فوق العاده‌ای وجود دارد که شما می‌توانید با امتحان کردن آنها با ذائقه‌ و فرهنگ مردم این کشور بیشتر آشنا شوید.

۱- کائوسا رِیِنا (Causa Rellena)

01 - Peru

غذایی با پوره‌ سیب زمینی پروئی است که به صورت لایه‌لایه با سبزیجات، مرغ و ماهی پر شده است. پرو دارای ۴۰۰۰ نمونه سیب‌زمینی مختلف است اما این غذا با نوعی از سیب زمینی زرد – طلایی پرویی تهیه می‌شود. یکی از مهم‌ترین قسمت‌ها در این غذا طریقه‌ سرو آن است که با تخم مرغ آب‌ پز و گیاهان تزئین می‌شود.

۲- پیتزا

02 - Peru

خیلی جالب است که غذاهای کشورهای دیگر را بشناسید، طعم آنها را امتحان کرده و حتی با نمونه‌های دیگر مقایسه کنید. به عنوان مثال پیتزا که در همه جا یافت می‌شود. یکی از بهترین پیتزاهای مارگاریتا حتما نمونه‌ای است که در La Pizza carlo در کوسکو یافت می‌شود. رستورانی با جوی دوست داشتنی که مواد مصرفی آن تازه هستند و برخورد دوستانه و گرم صاحب آن هم طعم این پیتزای تنوری را چند برابر خوشمزه می‌کند. فقط در این رستوران کارت اعتباری قبول نمی‌کنند.

۳- سِویچه (Ceviche)

03 - Peru

غذایی دریایی که در مناطق ساحلی آمریکای جنوبی طرفداران زیادی دارد. این غذا ماهی خام مزه‌دارشده با آب مرکباتی مانند لیمو است. غذای مذکور معمولا با فلفل، ذرت یا سیب‌زمینی شیرین سرو می‌شود. این غذا توسط اکثر افرادی که به پرو سفر کرده‌اند، به شما پیشنهاد خواهد شد. اما اگر علاقه‌مند هستید که خودتان این غذا را تهیه کنید، به فروشگاه سن پدرو در کوسکو بروید تا بتوانید فرآورده‌های تازه‌ دریایی را تهیه کنید.

۴- الپاکا (Alpaca)

04 - Peru

الپاکا (Alpacas) که گونه‌ای لاما در آمریکای جنوبی است، در گذشته به عنوان یک خوراکی لذیذ مطرح بوده است .امروزه در پرو به خاطر گوشت و پشمش پرورش داده می‌شود و شما می‌توانید در بسیاری از رستوران‌ ها در پرو گوشت الپاکا را پیدا کنید. احتمالا از خوردن این گوشت لذت خواهید برد.

۵- چری مویا (Cherimoya)

05 - Peru

یکی از میوه‌های بسیار خوشمزه‌ای که بشر تا امروز شناخته است، چری مویا (Cherimoya) است و طرفداران زیادی هم دارد. یک میوه‌ی بیضی شکل سبز و کوچک که طعم شیرینی دارد ( طعمی که ترکیبی از موز، توت فرنگی و آناناس است). می‌توانید آن را تکه تکه کرده و بخورید یا از وسط دو نیم کرده و با یک قاشق درون آن را میل کنید. در پرو حتی چری مویا (Chirmoya) ممکن است در بستنی و ماست هم یافت شود.

۶- اینکا کولا (Inca Kola)

06 - Peru

نوعی نوشیدنی است که در پرو تولید می‌شود و بیشتر افرادی که به آن کشور سفر می‌کنند، ترجیح می‌دهند به جای نوشابه‌های دیگر از این نمونه استفاده کنند. یک نوشیدنی زرد رنگ و گازدار. اگر نتوانستید به کشور پرو بروید و جایی این نوشیدنی را یافتید، حتما امتحان کنید؛ طعم جالبی دارد.

۷- قهوه‌

07 - Peru

به خاطر دارید که بهترین قهوه‌ای که خوردید کجا بوده است؟ بسیاری از افراد بعد از خوردن قهوه‌ پرویی غلیظ، سیاه و تاز‌ه‌ Urubamba که در شهری به همین نام کشت می شود، می‌گویند که این بهترین نمونه‌ای بوده که تا به حال نوشیده‌اند. علاوه بر خوردن آن در پرو می‌توانید مقداری از این قهوه‌ سیاه و خوشمزه را از فروشگاه سن پدرو خریداری کنید و در منزل هم از نوشیدن آن لذت ببرید.

۸- چیچا مورادا (Chicha Morada)

08 - Peru

یک نوشیدنی شیرین که از ذرت بنفش معروف پرویی تهیه می‌شود. برای تهیه آن، ذرت بنفش با آناناس، شکر، دارچین و میخک جوشانده می‌شود. اما این نوشیدنی در هر رستورانی یافت نمی‌شود و معمولا در جایی که توسط مردم محلی اداره می‌شود آن را می‌یابید.

۹- کویی (Cuy)

09 - Peru

غذایی است که در اکثر رستوران‌های پرو یافت می‌شود. Cuy خوکچه هندی سرخ شده یا کبابی است. بله همان خوکچه‌های هندی بامزه‌ای که در آمریکا به عنوان حیوان خانگی از آن‌ها نام برده می‌شود، در پرو به عنوان یک غذای لذیذ مطرح است. به دو طریق می‌توان این غذا را سفارش داد. Cuy Chactado که گوشت پهن شده است و Cuy al palo که با سیخ کباب شده است. اگر همیشه شجاعت چشیدن غذاهای جدید را دارید، پرو را بدون خوردن این غذا ترک نکنید.

منبع: کجارو

0
هیچ نظری ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط