با انجام این ۷ کار، شب ها خواب راحتی داشته باشید

با انجام این ۷ کار، شب ها خواب راحتی داشته باشید

افراد سالم یک بخش حیاتی در زندگی خود دارند و طبق آن اولویت بندی انجام می دهند. چند ترفند وجود دارد که می توان با استفاده از آنها شبها خوب خوابیده و صبح روز بعد بدون استرس بیدار شویم:

۱- دوش گرفتن

طبق گفته های دانشمندان، دمای بدن برای تنظیم خواب ما حیاتیست. دوش گرفتن در شب، به حفظ دمای بدن کمک می کند. آب گرم روی بدن تاثیر گذاشته و باعث می شود هنگام رفتن به رختخواب احساس آرامش کرده و همچنین کیفیت خواب را هم بهبود می دهد.


01 - Shower

۲- مدیتیشن (مراقبه)

با چند لحظه مراقبه ذهنتان را آرام کنید. مراقبه فواید زیادی برایمان دارد که یکی از آنها خواب خوب است.

02 - Meditation

۳- خاطره نوشتن

روز سختی داشته اید؟ خوب آن را روی کاغذ بیاورید. تحقیقات نشان داده اند که نوشتن درباره چیزهایی که به شما استرس داده اند، باعث دور شدنشان شده و آنها را از ذهن پاک می کند. علاوه بر این، نوشتن خاطره قدرت ذهن و حتی خوابتان را هم بهبود می دهد.

03 - Diaries

۴- مسواک زدن

متخصصان دندانپزشکی توصیه می کنند که روزانه دو بار دندان ها را مسواک کنیم. در غیر این صورت پلاگ ها و باکتری ها در دهان تشکیل شده و بهداشت دهان و دندان را در معرض خطر قرار می دهند و آرامش شبها را از شما می گیرند.

04 - Brushing

۵- ورزش کردن

حرکت دادن پاها نه تنها برای سلامتی مفید است بلکه تحقیقات نشان داده اند که ورزش می تواند باعث بهبود خواب در شب شود.

05 - Exercise

۶- گجت ها را فراموش کنید

نگاه کردن به صفحه نمایش های مختلف شاید بی ضرر به نظر برسد اما خواب را مختل می کند. تحقیقات نشان داده اند که نور آبی ساطع شده از گوشی، لپ تاپ، تبلت، تلویزیون و … می تواند سیکل خواب ما را خراب کند. حتی چند دقیقه چرخیدن در شبکه های اجتماعی هم مضر است. اگر برای بیدار شدن در صبح به گوشی خود وابسته هستید، بهتر است از ساعت های زنگ دار عادی استفاده کنید.

06 - Gadgets

۷- نوشیدن آب

نوشیدن الکل برای خواب شبانه مضر است و تحقیقات نشان داده اند که خواب شما را خراب می کند. پس شبها قبل از خواب یک لیوان آب بنوشید.

07 - Drinking Water

منبع: نوین زی

0
هیچ نظری ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط